Dr. Handan TOPRAK ”Kimse Çocuklarımızın Hayatında Siyasi Pay Düşünmemelidir.”

0
570

11/09/2015 tarihli Avcılar Belediyesi Meclis Oturumu gerçekleştirildi.

Bazı konu başlıkları şu şekildedir;

  • TOYA grubuna verilen imar alanında imzalanmış olan protokole istinaden okul yapılarak Avcılar Belediyesi’ne teslim edilmesi. Bu konuda AK Parti Meclis Üyesi Yaşar Karaarslan söz aldı ve bu arazinin Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilmesi gerektiğini aktardı.

Ak Parti sıralarından Yaşar Karaarslan‘ın bu konuda destek geldi.

Bunun üzerine Belediye Başkanı Sn. Handan TOPRAK, ”TOYA grubu bağışçı değildir, kendi iskanına göre imzalanan protokole istinaden, TOYA grubu okulu yapmalıdır ve belediyemize teslim etmelidir. Ancak binaları yapan firma okulu yapmamıştır. Okul yapıldıktan sonra biz MEB’e teslim etmesini biliriz. TOYA grubu okulu yapmadığı takdirde hesabını verecektir.’ dedi.

Bu açıklama üzerine hukuksal suç işliyorsunuz arazi MEB’e verilmelidir söylemini yenileyen Yaşar KARAARSLAN’a Belediye Başkanı Handan TOPRAK ” Biz suç işlemiyoruz, siz firmaya okulu yaptırmıyorsunuz, firma bağışçı konuma düşmek istiyor, fakat yükümlüdür.” dedi.

  • Avcılar İlçesi içinde bulunan okulların tamir-bakım-onarımı

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ” Milli Eğitim Bakanlığı okullar ile alakalı belediyemize herhangi bir ödenek vermemiştir. Biz yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızın daha iyi okullarda eğitim görebilmesi için, tüm masrafları Belediyemiz bütçesinden karşıladık.” dedi.

  • Yeşilkent ve Tahtakale Mahalleleri Sorunları

Avcılar Belediye Başkanı Handan TOPRAK ” Konu okul olduğu zaman, sen, ben davası olmamalıdır. Kimse çocuklarımızın hayatında siyasi pay düşünmemelidir.”

Başkan Handan Toprak, Yeşilkent mahallesine Spor Kompleksi yapılmak üzere İBB ile görüşmeler devam etmektedir. Yeşilkent’in okul problemi bir an önce çözülmelidir. Ancak elimizde ki alanlar sit alanı ve tarladır. Bu alanlarda yapılaşma yapılamamaktadır.” dedi.

Tahtakale Mahallesi ile alakalı Handan TOPRAK ” Tahtakale rezerv alanıdır. Yanı başında bulunan Başakşehir ilçesinde kentleşme adına binalar yükselmektedir. Ancak insanlara sadece pahalı ev satmak kentleşme değildir. Bu alanlardaki binaların etrafında okul gibi kurum ve sosyal alanlar bulunmamaktadır.” dedi.

Ayrıca Handan Toprak ” Tahtakale’de Belediyemize verilen park alanı daha sonra bizden alınmıştır ve farklı bir yer tahsis edilmiştir. Ancak Belediyemizden geri alınan meydanda ki büyük alan daha sonra bir şahsa verilmiştir.” dedi.

  • Şehit İtfaiyeci Hayati GÖKCAN adı Üniversite Mahallesi’nde bir sokağa verilecek.
Haziran ayında Silivri’de yangına müdahale sırasında, üzerine duvarın çökmesi ile hayatını kaybeden Hayati Gökcan’ın adı Üniversite Mahallesi İtfaiye binasının karşı sokağına verilecek.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER