Avcılar Ankara Şehitlerini Uğurladı

2
1329

Avcılar Ankara Şehitlerini Uğurladı

Binali Korkmaz 10 Ekim’de Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Ankara’da düzenlenen ’Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ hain saldırı ile kana bulandı.

10 Ekim 2015 tarihinde büyük bir acı ile uyandık. Ankara’da barış için bir araya gelen vatandaşlara 2 tane canlı bomba tarafından hain saldırı düzenlendi. Canlı bomba saldırısı Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısı olarak tarihe geçti.

AVCILAR’DA 3 ŞEHİT

Dijle Deli , Kadir Uyan ve Binali Korkmaz.. Hain saldırıda İstanbul Avcılar’dan 3 can hayatını kaybetti.

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 17 yaşındaki lise öğrencisi Dicle Deli, Silivrikapı Camii‘nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Silivrikapı Mezarlığı‘nda toprağa verildi.

Kadir Uyan‘ın cenazesi defnedilmek üzere memleketi Bingöl’e gönderildi.

GÜVENLİĞİ CEMEVİ GENÇLERİ SAĞLADI

Cenaze töreni için Garip Dede Türbesi‘ne gelen vatandaşlar üstleri Cem Evinden gönüllü gençler tarafından aranarak tören alanına alındılar. Törene vatandaşlar ile birlikte CHP, HDP Milletvekilleri, parti yetkilileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarından katılım sağlandı.

Avcılar Gümüşpala Mahallesinde oturan Binali Korkmaz‘ın cenazesi bugün Küçükçekmece Garip Dede Türbesi Cemevi‘nde yüzlerce kişinin katıldığı tören ile uğurlandı. Garip Dede Türbesi’nde yapılan törenden sonra cenazeye katılan halk kortej oluşturarak helallik almak için Binali Korkmaz’ın evinin olduğu Avcılar Gümüşpala Mahallesine yürüdü.

KORTEJİN GÜVENLİĞİNİ GENÇLER SAĞLADI

Küçükçekmece Garip Dede Türbesi’nden,  Avcılar Gümüşpala‘ya hareket eden kortejin yol güzergahında bulunan çöp kutuları, ağaçların etrafı ve park etmiş olan araçların çevresinde bomba araması yapıldı.

Zaman zaman E-5 te trafik durma noktasına geldi. Cenazeyi ve kitleyi gören trafikteki vatandaşlar yürüyen kitleye destek oldu, korna çalarak katliama tepki gösterdiler.

KATİL DEVLETTİR, DEVLETİN BAŞINDA Kİ ADAMDIR

Cenaze evinin önünde konuşma yapan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu ” İki gündür Ankara Adli Tıp‘taydım. Arkadaşlarımızla birlikte cenazelerin ailelerine teslim edilmesi için çalışma yaptık. Böyle bir vahşet, böyle bir caniliği Allah kimseye göstermesin. Cenazelerin, çocuklarının, kardeşlerinin, analarının, babalarının cenazelerini sapa sağlam teslim alanların sevincini yaşadığı durumlar yaşadık. Yakınlarını teşhis edebilenlerin sevindiği bir ortamı yaşadık. Biz katilin kim olduğunu biliyoruz. Çekinmeden söylüyoruz katil devlettir, katil devletin başında ki kişidir. Katil oradan insanlar can çekişirken gaz atanlardı, insanların üstüne su sıkanlardı, katil doktorların yaralılara müdahale etmesini engelleyenlerdi. Katil devlettir, er yada geç bunun hesabını verecekler. Bunun hesabını soramazsak da bize yazıklar olsun.” dedi.

Cenaze evinin önünde yapılan törenin ardından Binali Korkmaz’ın cenazesi defnedilmek üzere Kanarya Mezarlığı’na götürüldü.