ATM’lerden 2 Milyon TL Çaldı

0
393

Banka çalışanı ATM’lerden 2 milyon TL çaldı!

Olay Mersin’de özel bir bankada çalışan Abdulkadir K. tarafından gerçekleştirildi.

Mersin‘de özel bir bankada teknik eleman olarak çalışan 31 yaşındaki Abdulkadir K.’nın bankaya ait otomatik para çekme makinelerinden (ATM) yaklaşık 2 milyon lira çalarak ortadan kayboldu. Jandarma, Abdulkadir K.’nın kullandığı bankanın aracını terk edilmiş olarak buldu.

İLK OLARAK 238 BİN TL ÇALDI

Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Atakent Mahallesi’ndeki ATM’den geçen 23 Eylül’de 238 bin lira çalındı. Jandarma, olayı aydınlatmaya çalışırken aynı bankanın yetkilileri, dün gece polisi arayarak 8 ayrı ATM’den yüklü miktarda para çalındığını, hırsızlığı da teknik eleman Abdulkadir K.’nın gerçekleştirdiğini ihbar etti. İhbar üzerine harekete geçen polis, kent merkezindeki bütün bankamatiklerde önlem alırken, teknik elemanın kullandığı bankaya ait araç da takibe aldı.

ARAÇTAKİ TAKİP CİHAZINI KAPATMIŞ

Abdulkadir K. araçta bulunan takip cihazı kapattığı için yeri belirlenemeyen otomobilin son olarak merkez Mezitli İlçesi Kuyluk Yolu mevkiinde görüldüğü saptandı. Polisin yoğun çalışması devam ettiği sırada, bankaya ait araç sabaha karşı Silifke İlçesi Narlıkuyu Mahallesi yakınlarında terk edilmiş halde bulundu.

TÜM ŞİFRELERİ BİLİYORDU

Yıllardır banka bünyesinde teknik eleman olarak çalışan Abdulkadir K.’nın, tüm ATM’lerin şifre ve anahtarlarına sahip olduğu böylece soygunu yaptıktan sonra da izini kaybettirdiği belirlendi. Evli ve 2 çocuk sahibi olduğu öğrenilen Abdulkadir K.’nın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER