Korkunç..!! Tecavüz Edende, Tecavüze Uğrayanda Çocuk

0
813

Tecavüz sanığı 6 çocuğa ceza

Gün geçmiyor ki kötü bir haber daha olmasın Türkiye’de. Yine bir tecavüz haberi Antalya’dan geldi. Olay  daha da korkunç, tecavüz edenler çocuk, tecavüze uğrayan da çocuk..

Antalya’da korkunç olay! Kız çocuğuna tecavüz eden erkek çocuklarından 6’sı hapis cezası aldı

İNTERNETTE YAYINLARIZ TEHDİDİ

ANTALYA’da kız çocuğu 14 yaşındaki B.T.’ye tecavüz ederek kameraya çektikten sonra internette yayınlamakla tehdit etmekten yargılanan yaşları 14 ile 15 arasında değişen 8 çocuktan ikisi beraat etti, 6’sı 7 yıldan 10 yıla kadar değişen çeşitli cezalara çarptırıldı.

KAMERAYA ÇEKTİLER

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına müşteki B.T. ile tutuksuz 8 sanığın tamamı katıldı. Duruşmada ifade veren B.T., B.Ç. ile arkadaş ortamında tanıştığını, kendisiyle parkta buluştuğunu söyledi. B.Ç.’nin kız arkadaşlarının geleceğini söyleyerek kendisini eve davet ettiğini belirten B.T., ifadesinde şunları söyledi:

“Gittiğimde kızlar yoktu. Ev, A.Ç.’ye aitmiş. Evde, B.Ç.’nin dışında A.Ç., A.T. vardı. B.Ç. beni ayrı bir odaya götürdü. Burada zorla ilişkiye girdi. O sırada görüntülerim kaydedilmiş. Ertesi gün B.Ç., telefonla arayarak parkta çağırdı. Gelmeyeceğimi söyledim. Bunun üzerine telefonu alan A. T., ’Dünkü ilişkinin görüntüleri var, gelmezsen yayınlarız’ dedi. Mecbur kalıp gittim. Parkta A.Ç. K. B., B. Ç., A. T. ve B. A. vardı. Görüntüleri bana izlettiler. Onlarla gitmez isem, görüntüleri internette yayınlamakla tehdit ettiler. Ağlayarak K.B.’nin evine gittik. Evde G.B. de vardı. Önce B.Ç. ile cinsel ilişkiye girdik. İlişkimiz telefonla kayda alınmış. Telefon yanımıza gelmeyen G.B.’ye aitti. Daha sonra B. A. ile birlikte olduk.”

İNTİHARA KALKIŞTI

Olaydan bir hafta sonra B.Ç.’nin kendisinden özür dilediğini anlatan B.T., yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu, annesiyle sürekli kavga ettiğini söyledi. İntihar girişiminde bulunduğunu vurgulayan B.T., “Hastanede durumu anneme anlattım. Annem de olayı polise bildirdi. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi.

B.Ç’nin cep telefonunda bulunan fotoğraftaki kişilerin kimlikleri hakkında da mahkemeye bilgi veren B.T., “Benimle ilk ilişkiye giren B. Ç.’dir. Fotoğraftaki ilişkiye girdiğimiz kişi de B.Ç.’dir. Ayaktakiler K.B. ve A.T.’dir. Yine sanıklardan B.A.Ö. ile de iki kez ilişkiye girdik” diye konuştu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Sanıklardan B.A.Ö., B.T. ile hiçbir cinsel ilişkisinin olmadığını iddia ederken, B.Ç. ise tecavüz iddialarını kabul etmedi. B.T. ile rızasıyla ilişkiye girdiklerini belirten B.Ç., fotoğrafları kimin çektiğini görmediğini söyledi. Diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını talep etti.

2 ÇOCUĞA 10 YIL HAPİS CEZASI

Yargılama sonunda B.Ç. ile B.A.Ö., ’tehditle nitelikli cinsel istismar’ ve ’mağdurenin cinsel amaçlı olarak özgürlüğünden alıkonması’ suçundan 10 yıl hapis cezasına mahkum edildi. ’Cinsel ilişki içeren fotoğrafları kaydederek özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan’ ise 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan sanıkların bu cezası, ertelendi. 15 yaşını bitirmemiş olan M.F.D.’nin ’tehditle nitelikli cinsel istismar’ suçundan 5 yıl, ’mağdurenin cinsel amaçlı özgürlüğünden alıkonulması’ndan 2 yıl 6 ay hapsine hükmeden mahkeme, sanığın ikinci cezasını erteledi.

2 ÇOCUK SERBEST BIRAKILDI

Sanıklar K.B., A.T. ve A.Ç.’nin ’nitelikli cinsel istismar suçuna yardımcı olmak’, ’mağdureyi cinsel amaçlı özgürlüğünden alıkoyma’ ve ’mağdurenin cinsel ilişki içeren fotoğraflarını kaydederek özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından 7 yıl 2 ay 20 gün hapis cezasına hükmedildi. Mahkeme, sanıklar K.K. ve G.B’nin ise beraatına karar verdi. Sanıklar, cezalarının Yargıtay’da onanması halinde tutuklanacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER