AKP’li başkandan mahalleliye: Hizmet edilmedi diyeni Allah kör etsin!

0
373

AKP’li Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ oturdukları sokağa hizmet isteyen yurttaşlara, “Eğer hizmet edilmediyse Allah beni kör etsin, edilmedi diyeni de sizleri kör etsin.” dedi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesinde oturan yurttaşlar, evlerinin önünden geçen stabilize yolun asfaltlanması için eylem yaparak sokağı trafiğe kapattı. Belediye hizmetlerinden yaralanamadıklarını savunan mahalleli, toz nedeniyle pencereleri açamadıklarını, sokağa parke taşı döşenmesini ya da asfaltla kaplanmasını istedi.

CHA’daki habere göre, Eylem yapıldığını haberini alan AKP’li Belediye Başkanı Bozdağ, mahalleye gelerek vatandaşlarla tartıştı.

Yol ortasında duran tenekeye tekme atan Bozdağ, “Allah’tan korkun, Allah’tan utanın, yolu kapatmaya devam edin, yolu yapıyor muyuz, yapmıyor muyuz, görün.” Sözleriyle vatandaşlara çıkıştı.

‘KAN AKITIN, BİRBİRİNİZE GİRİN’
Belediye başkanının sert sözlerine karşılık veren çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık, Bozdağ’a “Bir bayana öyle konuşulmaz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine belediye hizmetlerini anlatan Bozdağ, sözünün sık sık kesilmesine sinirlendi.

Yurttaşlardan birinin, “O zaman burada kan gövdeyi götürür” demesi üzerine Başkan Bozdağ “Akıtın, yap yap, kan akıtın, birbirinize girin, yapın o zaman.” diyerek karşılık verdi.

‘BELEDİYE BAŞKANIYSAM BANA KAFA TUTMAYIN’
Yurttaşlara devletin kurumlarına kafa tutulmayacağı tembihinde de bulunan Bozdağ,”Şunu yapmayın, ben belediyenin şu anda belediye başkanıysam bana kafa tutmayın. Kuruma, devlete kafa tutmayın. Ben gitsem de başka bir arkadaşımız da gelse belediyenin görevidir yapacak. Bunu anlayın diyorum ya niye anlamıyorsunuz? Siz, 3 günde bitecek şeyi bu hareketleri yapmakla yanlış yapıyorsunuz. Ben şunu söyleyeyim size; eğer hizmet edilmediyse Allah beni kör etsin, edilmedi diyeni de sizleri kör etsin.”diyerek bölgeden ayrıldı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER