AK Parti Avcılar İlçe Bşk. Ali Burak TEPE; ” Avcılar Artık CHP’nin Kalesi Değil ”

1
1866
haber-avcilar-akparti-ilce-baskani-ali-burak-tepe

AK Parti Avcılar İlçe Bşk. Ali Burak TEPE;

” Avcılar Artık CHP’nin Kalesi Değil ”

AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Ali Burak TEPE ile birlikte gündem ve Avcılar ile ilgili görüştük.

Kasım seçimlerinde ki başarı ve Avcılar’da yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili bilgileri paylaşan Ali Burak TEPE, mevcut Belediye ile ilgili düşüncelerini de tarafımıza aktardı.

Avcılar’da Ak Parti Nasıl Çalışır?

İstanbul İl Başkanlığımız’ın koordinasyonuyla diğer ilçelerde de olduğu gibi,  belli bir kurumsal yapı içinde Avcılar’da çalışmaktayız.  Elbette ki ilçemizin yerel dinamiklerini de göz önünde bulundurmak sureti ile yönetim kurulumuzun yönlendirmeleri ile Avcılar için çalışmaktayız. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Ana Kademe olarak Avcılar’da ki seçmenimize bire bir ulaşmaya çalışıyoruz.

haber-avcilar-akparti-ilce-baskani-ali-burak-tepe
haber-avcilar-akparti-ilce-baskani-ali-burak-tepe

 1 Kasım Seçim Başarısını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Seçim başarısı noktasında biz şu şekilde düşünüyoruz, ne kadar fazla seçmenimize bire bir temas ettiysek, onlar ile istişare edip dertleri ile dertlenip, sevinçleri ile sevinerek biz teşkilatçılık anlamında olumlu yönde etki ve tesir ettiğini düşünüyoruz. Özellikle Kasım seçimlerin de seçmen ile bire bir temas konusu üzerinde çok fazla durduk. Bu konuda da gayet başarılı çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz.

Avcılar Artık CHP’nin Kalesi Değil

Biz Avcılar’da çok önemli bir ezberi teşkilat olarak hep beraber bozduğumuzu düşünüyoruz. Avcılar artık CHP’nin kalesi değil. Avcılar’da AK Parti 1. Parti ve bunun için tüm teşkilatımıza, seçmenimize ve Avcılar halkına sizin aracılığınız ile tekrar teşekkür ediyoruz.

7 Haziran Seçimi İle 1 Kasım Seçimi Arasında Ki Çalışmalarınızda Nasıl Değişiklikler Oldu?

Elbette ki benzer yaptığımız çalışmalar muhakkak var. Aslında burada ben farklılığı vurguladım, ‘ bire bir temas’ noktasında farklı olarak yaptığımız çalışma budur. Toplu ve kitlesel çalışmalardan ziyade birebir ev ziyaretleri ve esnaf ziyaretlerine ağırlık verdik. Esnaf ziyaretleri noktasında da, esnafın elini sıkıp geçmedik. Seri esnaf ziyareti ile tabir ettiğimiz, sokağın bir başından başlayarak öteki tarafından çıktığımız ziyaretler yapmadık.

Bugün Kaç Kişiden Söz Aldık Onun Muhasebesini Yaptık

Sosyolojik olarak herkesin bildiği şeyler bunlar, insana dokunmak, yüreğine dokunmak.  Biz Kasım seçimlerinde, Haziran ayı seçimine kıyasla insanların yüreğine kalbine dokunduk. Haziran ayı seçimlerinde de inanın ki çok fazla insanın kalbine dokunmuştuk, ama Kasım seçimlerinde ki kadar insanların kalbine dokunamadık. Biz buna inanıyoruz. Yani çok fazla insana temas etmenin bir şey ifade etmediğini  Haziran seçimlerinde gördük.  Yaptığımız bütün çalışmaları sayısal verilere dayandırmaktan çıkardık, akşam olduğunda biz bugün kaç kişiden söz aldık onun muhasebesini yaptık. Bugün 5000 kişi ile bir araya geldik noktasını konuşmadık, ama Haziran seçimlerinde bunları konuşuyorduk.  Biz samimiyete, güvene inandık ve seçmenimize bu şekilde ulaştık.

Halkımız AK Parti’ye Bir Mesaj ve Ders Vermiştir

İnşallah Haziran seçimleri bu anlamda en üstten en alt tüm AK Parti kadrolarına kendilerine çeki düzen vermesine vesile olmuştur. Halkımız Haziran seçimlerinde AK Parti’ye bir mesaj ve ders vermiştir. Bizler AK Parti Kadroları olarak Haziran seçim sonuçlarını çok iyi analiz ettik ve çok iyi istişareler yaptık. Sandık sandık, okul okul, ilçe ilçe, il il değerlendirerek halkımızın bize vermek istediği mesajları fazlası ile aldık.

Haziran’dan Kasım’a kadar ki süreçte toplumumuzda yaşanılanların vatandaşlarımızın kararını etkilemesinde mutlaka etkili olmuştur. Bu anlamda teşkilatlarımız, milletvekili adaylarımız ile birlikte daha samimi ve içten bir şekilde vatandaşlarımıza temas ettiler.

Avcılar Belediyesi’ne Gelmeniz Durumunda Avcılar’da Neler Değişecek? Avcılar’ın Eksiği Nedir?

Avcılar’da neler eksik konusuna baktığımızda, Avcılar’da ne var ki? Diyebiliriz aslında. Notlarımdan size bir konuyu aktarmak isterim, ziyaret ettiğimiz okullarımızdan birinde öğretmenlerimiz ile görüşmelerimiz oldu. Avcılar’da üstün zekalı çocuklarımız için özel eğitim programı olmadığından bahsedildi. Engelliler Derneği Avcılar’da bir koordinasyon merkezi olmadığını ve Esenyurt’ta olduğundan bahsedildi.  Avcılar’da ki engellilerin sorunlarına da Esenyurt Belediyesi bakıyor. Esenyurt’ta neden var? Çünkü belediye orada bir yer ve ilave personel tahsis ediyor. Normalde koordinasyon merkezini Bakanlık açıyor ama yer temini sağlandığından Bakanlık bir personel kadrosu aktarıyor ve ek olarak da Esenyurt Belediyesi destek sağlıyor.

Aslında bir çok sorun iletişimin yeteri kadar yapılamaması ya da bu problemlerin çözümü istenilmediği için olabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu tarz sıkıntılar ilgili Bakanlık’lar ile yapılacak olan görüşmeler ile çözüme kavuşabilir.

Avcılar’ın Sorunlarını Çözmek İsteyecek En Üst Merci ve Makamsınız

Bazı CHP li Belediyelere baktığımızda, bu iletişimi kurmak isteyen  ve becerebilen var. Siz burada Avcılar halkı adına Avcılar’ın sorunlarını çözmek isteyecek en üst merci ve makamsınız. Dolayısıyla hem Büyükşehir’in, hem Hükümet’in tüm imkanlarını yerel belediyenin imkan ve dinamikleri ile koordine ve entegre etmek, burada arazide uygulamak Avcılar Belediye’sinin görevi.

Bu koordinasyonu iyi yapmayı becerebilenler halkına çok daha iyi hizmet veriyor. Engelliler, üstün zekalı çocuklar ile ilgili çalışmaları görüyoruz ki bir çok belediye de yapılıyor. Spor kompleksleri, kültür merkezleri, konferans salonları gibi birçok çalışmaları diğer belediyeler de görebiliriz.

Maalesef bunların hiç biri Avcılar’da şuan yok ve yapılması için de planlanmıyor. 2016 yılına dair bu konular ile ilgili bir planda yok. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız tüm belediyeleri ziyaret ediyor. AK Parti belediye başkanları bu ziyarete istinaden çalışma yaparlar ve en azından birkaç projenin onayını sözünü ziyaret sırasında alalım ve arkasından biz takip sürecini yaparız diyerek çalışma yürütür. Belediyeciliği bilen insanlar bu çalışmayı yaparlar.

Avcılar Belediyesi’ne Kadir Topbaş geliyor, ama burada ki belediyenin tek talebi sahilde ki güreş alanını istiyor. Tabi ki, bunu da isteyebilir, talep edebilir ki bu talep yerine getirildi. Ancak yersiz bir talep olarak yorumlamıyorum ama koskoca bir Büyükşehir belediyesinden istene istene sadece bu mudur? Acaba Büyükşehir belediyesi ile entegre şekilde yapılabilecek tek eksik bu mudur?

Avcılar Hizmete Aç ve Susuz

Avcılar’ın bir çok eksiği var, Avcılar hizmete aç ve susuz kalmış bir ilçedir. Aklınıza gelebilecek bugün bakıldığında amatör spor kulüplerinden tutun, aklınıza gelecek bir çok noktada Avcılar hizmet fakiri bir ilçedir. Bugün buna AK Parti’ye oy veren ve vermeyenlerin tamamı hem fikirdir.

Halkımız belli bir ideoloji noktasında AK Parti’ye oy vermeyebilir, ama Avcılar’da hizmet anlamında CHP nin hizmetinden halkımızın önemli bir çoğunluğunun memnun olmadığını biliyorum.

Önümüzde ki süreçte biz AK Parti teşkilatlarımız olarak, İl Başkanlığı ve Genel Merkezimizin desteği ile 2019 sürecinde meclis üyelerimiz ile birlikte sahada çok daha yoğun bir şekilde yapacağız.

haber-avcilar-akparti-ilce-baskani-ali-burak-tepe
haber-avcilar-akparti-ilce-baskani-ali-burak-tepe

1000 Kişilik Toplantı, Düğün ve Konferans Salonu

Avcılar’da yapılacak çok şey var ve bunların belli bir kısmını da hayata geçirmeye başladık. Sahilde 1000 kişilik düğün, toplantı ve konferans salonu inşaatımız bitmek üzere ve yılbaşı itibari ile halkımızın hizmetine açılmış olacak. Avcılar’da, İstanbul’da değil Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir mimaride yatırım yaptırdık İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne. Avcılar’ımız daha iyi şeylere layık.

Ayrıca Üniversite Mahallemizde Olimpik Spor Kompleksi inşa ettirdik. Burası, yarınlarımız da Avcılar’da olimpik sporcu yetiştirebilecek bir spor kompleksi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilecek olan ve halkın ücretsiz olarak faydalanabileceği bir kompleks burası.

İçerisinden açık kapalı yüzme havuzları, tenis kortları, basketbol, voleybol, fitness  alanları bulunmaktadır. Ancak şunu belirtmek isterim, şöyle ki sabah 08:00-18:00 arası ücretsiz olacak olan bu tesis 18:00’den sonra çok uygun ücretler de hizmet verecektir. Akşam ücretli olmasının sebebi oluşacak aşırı kalabalığı gündüz vakti gelebilecek durumu müsait kişiler ile orantılı hale getirmektir.

Açılışa hazır hale getirilen bu tesisimiz, muhtemelen 2016 Şubat yada Mart gibi hizmete girecektir. Biz bu tesis ile Avcılar’da bulunmayan bir eksiği daha tamamlamış olduk. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte tüm vatandaşlarımızın kullanabileceği güzel bir yatırımı halkımıza kazandırdık.

Önümüzde ki süreçte teşkilatımız ve halkımız ile istişarelerimiz devam ediyor. Büyükşehir belediyemiz ile muhtelif yatırımlar getirmeye devam edeceğiz.

2019 Seçimlerinde Avcılar’ı Kazanacağımıza İnanıyoruz

Biz halkımızın 2019’da kararını istikrardan ve çocuklarının daha iyi bir çevrede yaşamasından yana karar vereceğine inanıyoruz. Kasım seçimlerinde halkımız AK Parti’yi Avcılar’da birinci yaptı. Biz 2019’da bu arada ki farkın daha da açılacağına ve farklı bir şekilde Avcılar’ı kazanacağımıza inancımız tam.

Avcılar Belediyesi’nin Mevcut Yapısı Hakkında ki Düşünceleriniz Nedir?

Biz AK Parti yapısı olarak genelde eleştirmeyiz, yaptığımız işleri anlatırız. Halkımızın takdiri de ortadır. 10 seçim geçirdik, Haziran seçimlerinde bize bir uyarı yapıldı onun dışında halkımızın takdiri ortadadır.

Ancak Avcılar’da bu kadar okul sorunu var iken yeni bir Belediye binasının inşaa edilmesinin takdirini halkımıza bırakıyoruz. Gençlerimizin okul sonrasında vakit geçirebileceği hiçbir alanın olmadığı Avcılar’da daha 1-2 yıl önce yenilenmiş olan bir binanın yerine hemen yeni bir Belediye binasının yapılması vatandaşlarımızın takdirine kalmıştır. Baktığımızda çevremizdeki belediyelere onlarca okul ve hastane kazandırırken kamu yararına Avcılar Belediyesi’nin  hiçbir icraat yaptığını görmüyoruz. Sadece hayvan barınağında ki hayvanları gündeme getirmek ile belediyeciliğin olmadığını düşünüyoruz. Elbette ki önemli bir hizmettir hayvan dostlarımıza karşı yapılan çalışmalar, ancak ‘Önce İnsan’ sloganının bir altını doldurmak gerektiğini düşünüyorum. Bu slogan ile insanlara daha iyi hizmet etmesi yönünde beklentimiz bulunmaktadır.

Haber Avcılar / Gökhan AKTEKE

1 YORUM

CEVAP VER