Davutoğlu: Gül, Bizi De Aramalıydı

0
345

Davutoğlu: Gül, taziye için bizi de aramalıydı

Başbakan Ahmet Davutoğlu eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün taziye için Demirtaşı’ı aramasıyla ilgili olarak, ‘Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Gül’ün hepimizi araması lazımdı’ diye konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

Davutoğlu; ”Kendi takdiridir ama taziye evi Başbakanlıktır. Burada taziye evi kim taziye kime verilir.Burada taziye evi bütün Türkiye’dir. Sadece HDP’ye taziye dilemek bütün vatandaşlarımızı HDP ile özleştirmek olurdu. Gül’ün hepimizi araması lazımdı, tüm Türkiye’nin taziyesi bu. Demirtaş bu taziyeyi kendine mal edemez. Demirtaş’la bir görüşmem olmadı gerek de görmedim.

Acı hepimizin acısı…  Ben Diyarbakır saldırısında Demirtaş’ı aradım çünkü HDP’ye saldırısı yapılmıştı ama tenezzül edip telefonumuza çıkmadı Demirtaş… Şimdi benim tekrar aramamı gerektirecek bir durumum yok, zaten taziyeyi beklemeden bizi, beni, cumhurbaşkanımızı katillikle suçlamış neyin taziyesini yapacağız. Artık standartlarımızın olması lazım. Demirtaş’a bir taziyeyi şahsi olarak gerek görmedim. Bütün Türkiye’ye taziye diledik.” dedi.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER