120 Aşiret Lideri PKK’ya Çağrıda Bulunacak: Artık Yeter

0
500

120 Aşiret Lideri PKK’ya Çağrıda Bulunacak: Artık Yeter

Doğu ve Güneydoğu illerinde PKK’ya karşı sesini ilk kez yükseltecek aşiret liderleri Şırnak’ta bir araya gelerek örgütün eylemleri ve bölgedeki terör olaylarını kınayacak.

120 Aşiret Lideri PKK’ya Çağrıda Bulunacak: Artık Yeter

Son üç haftadan bu yana şehit haberlerinin hiç kesilmediği Doğu ve Güneydoğu illerinde bugün aşiret liderleri ve kanaat önderleri teröre karşı sesini ilk kez yükseltiyor. 1984’den bu yana terör için hiç bir araya gelmeyen aşiret liderleri ve kanaat önderleri, PKK’nın son haftalarda tırmandırdığı terör eylemleri üzerine Şırnak’ta bir araya geliyor.

“90’LARI İSTEMİYORUZ”

Toplantıda PKK’ya eylemlerine son vermesi ve silahları bir an önce bırakıp çözüm masasına ve siyasi sürece geri dönmesi için çağrı yapılacak. 12 ilden 120 aşiret lideri ve kanaat önderinin yapacağı çağrıda, bölge halkının 7 Haziran’dan bu yana huzurunun kaçırıldığı ve tekrar 90’lı yıllara geri dönüşün arzu edilmediği net bir dille ifade edilecek. Ceylanpınar Saldırısı ile başlayan süreçte örgütün eylemleri ve bölgedeki terör olayları kınanacak.

“ANNELER AĞLAMASIN”

Bölgedeki kanaat önderleri, aşiret liderleri, iş adamları ve ticaret odası temsilcileri, bu çağrının kısa sürede “Edi bese” (Artık yeter) sloganı ile yaygınlaşacağını ve her kesimden ciddi desteğin geleceğine inanıyor. Çağrı için Şırnak’a giden bölge ileri gelenleri, “Barış ve huzuru için çağrıda bulunacağız ve ölümlerin durması için sesleneceğiz. Anneler ağlamasın diye sesleneceğiz” diyorlar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER